Daj się oszukać – maj 2014

Możesz mieć wszystko, być wszystkim, robić wszystko czego tylko pragniesz – żadnych ograniczeń!
Uśmiechamy się do ciebie uwodzicielsko. Przyciągamy intrygującymi kolorami na okładkach. Jesteśmy w typowych rozmiarach, ale moc nasza jest wielka. Stoimy sobie na półkach w salonach, w bibliotekach i zwykłych księgarniach. Pokazujemy grzbiety z pięknymi tytułami. Czekamy na ciebie, na tę, która wie, ze tu znajdzie sposób na wszystko. Sięgasz ręką do najbliższej z nas i już wiemy, ze przepadłaś. Pierwsze zdanie, pierwsza strona to tak jak łyk czystej wódki. Kręci się w głowie, znikają wszelkie przeszkody, już wiesz jak żyć. Jak osiągnąć szczęście!
Lecisz do kasy, po drodze chwytasz jeszcze kilka:jak gotować, jak schudnąć, jaką pozycję zastosować do kolejnych orgazmów….
Nie możesz się doczekać, kiedy wreszcie w domu rzucisz się do lektury. Wpadasz. Lecimy wszystkie na łózko z wygniecioną i niezbyt czystą pościelą. Rozglądamy się dyskretnie po mieszkaniu, no cóż, mogłyśmy lepiej trafić. Leżymy sobie swobodnie. Pachniemy drukarnią. Kiedy nas otworzysz zaszeleścimy nadzieją i spełnieniem. Przeczytasz i będziesz silna, świadoma siebie i swoich celów.
Pudełko z lodami, wiązka bananów i torba chipsów na kołdrze między nami. Czytasz jedząc. Co chwila na białą kartkę ścieka lepkie mleko z cukrem. Skórką od banana zakładasz miejsce gdzie przerwałaś cudowną wizję wszystkiego czego możesz dokonać. Teraz kiedy weźmiesz następną książkę, schudniesz, tak że sama siebie nie poznasz. Lekka, w powiewnej sukience, z bukietem konwalii biegniesz słoneczną ulicą. Spod rzęs oczy wypełnione radością przed tobą ten, który już na zawsze. Piękny, delikatny, silny. Obok niego czerwony kabriolet. O orgazmach nie musisz już czytać, przećwiczycie to razem.
Zasypiasz daleko po północy. Śnisz białą suknię z welonem. Tłum gości.
Szmer podziwu. Z tym mężczyzną obok tworzycie piękną parę. Muzyka i odurzający zapach kwiatów. Idziecie trzymając się za ręce aleją biało kwitnących drzew pomarańczowych. Coraz szybciej i szybciej. W podskokach biegniecie przez miasto, przez pola, przez rzekę. Unosi was miłość, coraz wyżej i wyżej. Znikacie w błękicie jak baloniki zerwane z uwięzi.
Rano metro załadowane po brzegi. Wpadasz do wagonu popychana przez tłum. Zaduch. Odór potu z nigdy nie pranych zimowych ubrań. Specyficzny słodko- gorzki zapach znoszonych butów. Sklejone włosy na spoconych czołach.
Przez cały dzień rozstawiasz towary na pólkach. Siedzisz na kasie. Albo w szpitalu biegasz korytarzami bez powietrza, starasz się nie zgubić, nie pomylić. Może myjesz miejskie autobusy. Uczysz w szkole. Po prostu ciężko pracujesz. Coraz bardziej samotna. Zgubiona w wielkim mieście, które miało być dla ciebie ostoją. W takim samym ścisku jak poranny, wracasz, na ostatnich nogach. A my czekamy. Chętnie znowu cię uraczymy cudowną przyszłością – Cokolwiek umysł potrafi zrodzić, potrafi też osiągnąć – Tylko musisz sobie wyobrazić, na przykład podróż przez pół świata i już masz, ruszasz w drogę! Oczywiście w towarzystwie artystów, wyjątkowych osobowości. Wszyscy radośni i szczęśliwi, tak jak ty. Wizualizuj konsekwentnie a na pewno staniesz się piękna i sławna. Ćwicz jogę a nigdy się nie zestarzejesz. Pij wodę z imbirem i masuj serdeczny palec – wszystko się spełni. Tylko zechciej chcieć!
A jeżeli któregoś dnia przyjdzie ci do głowy, że tak na prawdę ktoś karmi cię złudzeniami, że los jest ślepy, a ty coraz bardziej smutna to wybierz się do najbliższego salonu albo księgarni, a my tam z innymi nieco tytułami, w innych okładkach już będziemy czekać na ciebie…

Dzięki nam zaczniesz nowe, spełnione życie.

<< Powrót na stronę główną